Libochovice.eu | Libochovice.cz |         
 staré pohlednice
město
Házmburk

 
 státní zámek
zámek Libochovice
historie zámku
interiéry zámku
zámecký park
zámečtí pávi
historie parku
zámecký skleník
 
 hrad Házmburk
hrad Házmburk
historie Házmburku
nedobytný Házmburk
Házmburské katastrofy
 
 město Libochovice
památky ve městě
židovská čtvrť
svatovavřinecká pouť
turistická mapka
cyklistické stezky
koupání
z historie města
majitelé panství
staré pohlednice
historická mapka
 
 život města
město
kultura
spolky
sport
politika
školy
adresář firem
ostatní instituce
předpověď počasí
ubytování
doprava
katalog služeb
úřady
reality
odpady
internet
 
 blízké okolí
hrad Šebín
 
 Libochovice.eu
o nás
příjem inzerce
 
 

 

Město Libochovice leží na břehu klidné Ohře v okrese Litoměřice v Severočeském kraji. Město je lehce dostupné z blízkých měst - Louny, Lovosice, Litoměřice či Roudnice nad Labem. Z těchto nedalekých měst se do Libochovic dostaneme i vlakem a autobusem. Nejrychlejší cestu z Prahy bude nyní představovat nová dálnice D8 (nedaleký sjezd Lovosice).

Libochovice jsou klidným městem žijícím svým tempem. Mají přes 3000 obyvatel. Město dnes opět vzkvétá a po stránce obchodu a služeb je zde opět z čeho vybírat.

Libochovický zámek

Ve městě je Základní škola Jana Evangelisty Purkyně, Umělecká škola a Zvláštní škola, ale i Rodinná škola. Ke sportu jsou využívány tělocvičny, dále fotbalové hřiště, stadión, tenisové kurty a krytý plavecký bazén.

Město s okolím nabízí mnoho příležitostí k procházkám a výletům. O kulturním životě města a jeho obyvatel svědčí i četné pomníky, sochy nebo i pamětní desky na domech. Město samo není příliš urbanisticky zdevastované. Turisty sem láká především zámek s překrásnými interiéry a udržovaným rozlehlým zámeckým parkem. Pokud Vás nenadchne při prohlídce zámku ani vycpaný krokodýl, potěší Vás jistě živí exotičtí pávi volně se procházející po symetrických záhonech francouzské části parku, nebo mohutné stromy v zadní - anglické části parku.

Procházkám však slouží i opět udržovaný městský park. Příjemná vycházka je i do lesa na pravém břehu Ohře - od Šebína (rozvalin hradu), přes ves Poplze, podél řeky kolem jezu s hraběcí vodní elektrárnou a podél umělého koryta Malé Ohře až k bývalé myslivně Jagerhausu.

Každý rok se v polovině srpna koná ve městě svatovavřinecká pouť. Sv. Vavřinci je zasvěcen kostel na hřbitově u silnice na Klapý. V poli za hřbitovy je také opuštěný zpustlý židovský hřbitov, který byl ještě za první republiky označován za jeden z nejudržovanějších v Čechách. (Synagoga ve městě však byla zbořena již v 80-tých letech.)

Dominantou kraje je strmý kopec Hazmburk s dvěmi věžemi přes 400 let již pustého hradu. Z obnovené rozhledny v bílé věži je překrásný výhled na České středohoří, masiv Krušných hor, na opačné straně na Říp a za příznivých podmínek je dalekohledem možno spatřit i věže Svatovítské katedrály.

Galerie starých pohlednic města Libochovice a hradu Házmburk

 

reklama:

Libochovice.eu 1998 - 2009 © Všechna práva vyhrazena

REKLAMA:
zastřešení bazénu | domácí elektrárna | fotovoltaická klimatizace | Zastrešenie bazénov
pronájem střech | prodej pozemku Úvaly | fotovoltaické nanofólie
integrovaná fotovoltaika | Überdachung der Schwimmbecken | solární klimatizace
fotovoltaické nanočlánky nanotechnologie | Zastrešenie bazénov |